wtorek, 6 maja 2014

Zapiski z pola walki

Pierwszy krok za mną.
Wysłałam bardzo mądrowate, dwustronicowe podanie do Urzędu Skarbowego w sprawie rozłożenia na raty moich zaległości podatkowych.

Zanim zawiesiłam działalność, trzy razy mi odmówili, więc wiem, być może to naiwność z mojej strony, że piszę czwarty raz. Że jeszcze mam nadzieję na inną odpowiedź.

Wierzę jednak, że w końcu zrozumieją, że moje bezrobocie nikomu nie służy.

Otrzymałam już odpowiedź i plik formularzy do wypełnienia. Niektóre z nic wypełniam już po raz czwarty, ale zauważam też postęp - niektórych formularzy, które znam z przeszłości, tym razem nie dosłali. Albo zmieniły się wytyczne, albo - w co wątpię - jest to reakcja na moją prośbę o niedosyłanie druków, bo cały komplet, który już u siebie mają, jest nadal aktualny.

Teraz czas przepuścić szturm na ZUS a potem na kilkunastu innych wierzycieli.
Czy zdarzy się cud i wszyscy co do jednego pozwolą mi pracować?

Zastanawiałam się, czy pisać im, że ze względu na długi, na tę całą sytuację z komornikami, moje zdrowie kompletnie strajkuje.

Stres i depresja niemal mnie wykończyły. Czasem wręcz ciężko mi wstać z fotela, co parę dni choruję.
Z jednej strony: to ostatni moment, abym mogła wrócić do życia i wyjść z tego bagna, a z drugiej, kto zaufa osobie, która praktycznie kwalifikuje się na rentę?

Moim kilku anonimowym czytelnikom odpowiadam od razu: nie poddaję się i nie użalam, ten blog to jedyny mój wentyl bezpieczeństwa, gdzie mogę upuścić nieco pary, aby mieć więcej sił na walkę o swoje życie. Nie ustaję w poszukiwaniu najlepszego sposobu, jak wyjść z długów.

4 komentarze:

 1. pisz ile wlezie, może ktoś będzie mógł pomóc? poza tym usystematyzowanie problemu pomaga w poradzeniu sobie z nim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki za ten komentarz - mimo że po czasie. Długo trawiłam to co tu pisaliście i Wasze rady, ale wracam do pisania. Faktycznie pomoże to mnie, a może jeszcze ktoś skorzysta z moich doświadczeń

   Usuń
 2. no to teraz po zmianie ustawy o upadłości konsumenckiej chyba rozwiążesz swoje problemy czego Ci życzę, w końcu bardziej cywilizowane zasady zbliżone do europejskich, można ogłosić upadłość bez względu na przyczynę,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, tak właśnie planuję zrobić. Niestety jest jeden problem, który trzeba rozwiązać, żeby wszystko było jak należy, ale mam ogromną nadzieję że się uda.
   Bardzo dziękuję za słowa otuchy :)

   Usuń